Rinkos kainos nustatymas

Šiais laikais pirkėjai gana gerai išmano nekilnojamojo turto rinkos kainą. Jie ilgai ir atsakingai ieško verto dėmesio varianto, taigi, iki įsigijimo būna peržiūrėję daugybę skelbimų ir perpratę, kokiomis   kainomis yra pardavinėjamas turtas, atitinkantis jų lūkesčius. Todėl galvodami, kad galite nepagrįstai užsikelti kainą ir tikėtis, kad kažkas jūsų turtą pirks, klystate. Rinkos kainos nustatymas yra gana sudėtingas procesas, todėl verta šią užduotį patikėti nekilnojamojo turto brokeriui.

Kodėl aukštesnė nei rinkos kaina neveikia?

Pirkėjai geru nekilnojamojo turto variantu laiko tokį, kurio skelbimas portaluose nebūna patalpintas   ilgiau nei 1 mėnesį. Jeigu skelbimas internete užsibūna, pirkėjai pradeda galvoti, kad kažkas su būstu yra negerai, kadangi jo niekas nenori pirkti. Kai parduodamas nekilnojamasis turtas rinkoje yra        naujiena, potencialių pirkėjų susidomėjimas juo būna didžiausias. Jeigu įkelsite skelbimą su aukštesne nei rinkos kaina, pirkėjai juo nesusidomės, jums teks vėliau mažinti kainą, tačiau net jeigu sumažinta kaina jau atitiks rinkos kainą, pirkėjai nebus tokie susidomėję, nes skelbimas bus nebe naujas. Norint pakelti potencialių pirkėjų susidomėjimą gali tekti vėl mažinti kainą, kuri jau bus mažesnė nei rinkos. Taigi, norint greitai parduoti nekilnojamąjį turtą, verta kelti skelbimą su rinkos kaina.

Kaip nustatoma nekilnojamojo turto rinkos kaina?

  1. Analizuojama konkurencinė aplinka. Kokiomis kainomis parduodami panašūs būstai toje vietovėje, kur jūs pardavinėjate savo. Analizuojama, kodėl parduodama būtent už tokią kainą, kuo kiti skelbimai pranašesni ar prastesni už jūsų. Konkurentų kaina visgi dažnai būna ne tikra rinkos kaina, bet pardavėjų lūkesčiai. Taigi, neužtenka tik išanalizuoti, kokiomis kainomis turtą pardavinėja konkurentai, jų nustatyta kaina gali neatitikti realybės.
  2. Analizuojama įvykusių sandorių kaina. Svarbu žinoti pardavimų istoriją, kokiomis kainomis vietovėje buvo parduotas panašus turtas anksčiau. Ši informacija nėra viešai skelbiama, ją kaupia registrų centras ir nekilnojamojo turto kompanijos, todėl šiam punktui reikalingas nekilnojamojo turto brokeris.
  3. Domimasi nekilnojamojo turto tendencijomis. Jeigu neskubate parduoti nekilnojamojo turto, galite domėtis rinkos tendencijomis, jeigu rinka auga, gali būti, kad po kurio laiko galėsite savo būstą parduoti brangiau. Tačiau tai ne visada naudinga, jeigu norite parduoti dabartinį turtą ir įsigyti kitą, pakilus nekilnojamojo turto kainoms ne tik pakils jūsų parduodamo būsto kaina, bet ir perkamo.

Norite įsivertinti savo būsto kainą? Tą padaryti galite čia.